VVD tegen tolvignet Duitsland

De VVD wil dat het provinciebestuur in actie komt om de mogelijke invoering van een tolvignet op Duitse autowegen te voorkomen. Fractievoorzitter Joost van den Akker vindt dat het provinciebestuur waar mogelijk moet lobbyen. Volgens hem is een tolvignet een ramp voor het grensverkeer tussen Limburg en Duitsland. Het is ook discriminerend voor buitenlandse weggebruikers. Want alleen zij moeten betalen. Hierover hebben Provinciale Staten 20 december eenVVD-motie aangenomen. Beluister het verslag op L1 en op Deutschlandfunk (Duits).

Duitsers krijgen het vignet gratis verstrekt als ze hun betalingsbewijs van de motorrijtuigenbelasting laten zien, zo stelt Van den Akker. Bij de onderhandelingen over een nieuwe regering in Duitsland heeft de Beierse christen-democratische CSU het tolvignet als hard punt op tafel gelegd. De sociaal-democratische SPD is mordicus tegen. CDU-bondskanselier Merkel zei in de verkiezingscampagne weliswaar dat er met haar geen PKW-Maut komt, maar het staat desondanks in het Duits regeerakkoord. Gouverneur Bovens heeft  gezegd het actief op te pakken en te bespreken met de overige Nederlandse grensprovincies plus Noordrhein-Westfalen en Niedersachsen.

Scroll naar boven