VVD blij dat Nederland naar EU-Hof stapt tegen Duitse tol

VVD-fractievoorzitter Joost van den Akker reageerde bij Goedemorgen Nederland op WNL verheugd op de aankondiging van Minister Van Nieuwenhuizen (I&W) om als Nederland naar het Europese Hof van Justitie te stappen tegen de Duitse tolplannen. “Oostenrijk had al aangekondigd om naar het Europese Hof te stappen.  We zijn heel blij dat Nederland zich aansluit. Dat maakt de zaak hopelijk sterker. De VVD wil de minister graag meegeven dat het van absoluut belang is dat deze tol van tafel gaat. De tol is discriminerend voor de Nederlandse automobilisten en het leidt er bovendien toe dat veel automobilisten die nu op de snelweg rijden, toch gaan omrijden via de binnenwegen. Dan loopt het hier in de grensstreek natuurlijk ook vol. Dat is geen goede zaak.” De behandeling van de zaak moet nog beginnen. De uitspraak wordt niet voor 2019 verwacht. Hoewel Duitsland door wil gaan met de invoering per 2019, is het volgens Europese jurisprudentie verplicht de toepassing op te schorten zolang de zaak onder de rechter is. De VVD zal nauwlettend in de gaten houden of dit ook gebeurt.

Bekijk hier het fragment (2:29 min.)

 

 

 

Scroll naar boven