‘Limburg blijft zelfstandig’

Fractievoorzitter Joost van den Akker van de VVD in het Limburgs Parlement denkt dat de bedreiging van de zelfstandigheid van Limburg in deze kabinetsperiode van de baan is. De Limburgse VVD-voorman verwijst daarvoor naar uitspraken van minister Ronald Plasterk. Die zei vorige week in een tv-uitzending dat hij in ieder geval een fusie van Noord-Holland, Utrecht en Flevoland wil realiseren. Fusies van andere provincies is een zaak van een volgend kabinet, aldus Plasterk. Fractievoorzitter Van den Akker denkt dat daarmee de kans erg klein wordt dat er iets verandert. Limburg heeft zeer duidelijk een eigen identiteit en dat is heel anders dan in de Randstad. Bovendien blijkt de financiële winst van de fusies van provincies heel gering, aldus Van den Akker.

Lees verder:
l1

Scroll naar boven