‘IJzeren Rijn’ blijft dood spoor

In het Radio 1 programma De Nieuws BV trad fractievoorzitter Joost van den Akker op inzake een onderzoek naar de heractivering van de IJzeren Rijn door de Vlaamse regering.

In Vlaanderen is het dossier IJzeren Rijn weer eens geopend. Deze ongebruikte en veel besproken spoorlijn die het Belgische Antwerpen met het Duitse Ruhrgebied verbindt, gaat dwars door Weert en Roermond. Op initiatief van de Vlaams minister voor Mobiliteit Ben Weyts wordt een grootschalig onderzoek uitgevoerd naar de mogelijkheid de lijn te heractiveren. In België zijn ze blij, maar wat vinden politici in Limburg van dit plan?

Joost van den Akker, fractievoorzitter VVD Provinciale Staten Limburg is verbaasd over de hernieuwde discussie ”Het is een plan uit de ijzertijd.” Volgens Van den Akker wordt in Limburg hard gewerkt het openbaar vervoer voor personen tussen Weert en Antwerpen te verbeteren. “Maar zowel goederenvervoer als personentreinen is op dit enkele spoor niet mogelijk.”

Scroll naar boven