Berichtgeving Mark Verheijen

N.a.v. de berichten rond Tweede-Kamerlid Mark Verheijen heeft de VVD-Statenfractie de volgende reactie gegeven in Dagblad Trouw:

“Alles wat hij politiek doet, doet hij met de beste bedoelingen voor de partij. Maar je moet je wel aan de regels houden”, zegt Joost van den Akker, VVD-fractievoorzitter in de Limburgse Staten over Verheijen. “Politici hebben een voorbeeldfunctie. Je dient het publieke belang met belastinggeld. Daar moet je op een verstandige manier mee omgaan.”

Daarmee is Van den Akker een van de weinige liberalen die niet meteen in de verdediging schieten. Hij vindt het goed dat het Limburgse bestuur nu laat bekijken of de controle op declaraties voldoet. Al ligt de verantwoordelijkheid daarvoor altijd bij de bestuurder, benadrukt hij. “Wat niet mag, dat mag niet en moet worden terugbetaald. Of hád al moeten worden terugbetaald.”

Zie hieronder de reactie van Joost van den Akker op het extern onderzoeksrapport van de provincie:

BNR Nieuwsupdate, 23 februari 17.30 uur

NOS Journaal 18.00 uur en 20.00 uur,

WNL Vandaag de dag, 24 februari

NOS Radio 1 Journaal, 24 februari (08.16 uur)

L1 Radio, 18 februari

Scroll naar boven