Begroting 2020: Energie

Energie is wat de VVD betreft misschien wel de toekomstige economische motor van Limburg. Overal om ons heen is innovatie. Kijk bijvoorbeeld naar Chemelot, waar het Brightlands Centre for Sustainable Technology is opgericht met de ambitie om in 2050 volledig klimaatneutraal te zijn. Daar zijn dagelijks knappe koppen bezig om een innovatieve energietransitie te realiseren die haalbaar en betaalbaar is, en oog heeft voor onze grensligging. Bij dergelijke initiatieven moeten we als Provincie Limburg aansluiten, maar ook bij initiatieven van onze Belgische en Duitse buren. Samen bundelen we de krachten voor een ambitieuze energie-ambitie voor Limburg. Waterstof kan hierin een grote rol spelen. De VVD ziet dan ook graag specifieke aandacht voor waterstof bij een provinciale energie-ambitie.

Scroll naar boven