VVD wil duidelijkheid overlast wilde zwijnen

De VVD fractie in het Limburgs Parlement wil van Gedeputeerde Staten duidelijkheid betreffende de overlast van wilde zwijnen in het zuiden van de provincie. Statenlid Herman Nijskens stelt naar aanleiding van de berichtgeving op 1Limburg betreffende de opmars van wilde zwijnen in Zuid-Limburg vragen over de populatie en de overlast in dit gebied.

Nijskens wil van GS weten om hoeveel wilde zwijnen het precies gaat en bij hoeveel verkeersongevallen de dieren betrokken zijn. ”De VVD wijst er op dat wilde zwijnen in Limburg maar één leefgebied hebben, het  nationaalpark de Meinweg”, zegt Herman Nijskens, “Het kan dus niet zo zijn dat de veiligheid van onze inwoners in het geding is en ondernemers overmatig schade lijden”. De VVD wil graag helder in kaart gebracht hebben wat de schade is die de wilde zwijnen  veroorzaken en, indien nodig, extra jagers inzetten om de populatie terug te dringen.

Voor de ingediende vragen klik hier.

Voor het bericht op L1 klik hier.

Scroll naar boven