VVD-vragen over effect Europese subsidies

De VVD in het Limburgs Parlement wil opheldering over de effectiviteit van de subsidies uit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling in Limburg.┬áVolgens VVD-fractievoorzitter Joost van den Akker moeten we niet alleen naar andere landen wijzen die er een potje van maken maar ook zelf de zaken op orde hebben. “Limburgers moeten weten hoeveel waar ze voor hun belastinggeld krijgen. Bij ondermaats presteren moet de subsidie worden ingetrokken,” aldus Van den Akker.

De Algemene Rekenkamer bracht onlangs een kritisch rapport uit over deze zogeheten EFRO-subsidies voor heel Nederland tussen 2007 en 2013. Kern ervan is dat met geen zinnig woord valt te zeggen of de subsidies effectief zijn en het beoogde resultaat opleveren.

De rekenkamer onderzocht onder meer zes projecten in de regio Zuid die EFRO-steun kregen. De provincie Limburg droeg daar als co-financier 9 ton aan bij. De regio Zuid bestaat uit de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.

Scroll naar boven