VVD: geen bouwleges in 2015

De VVD in het Limburgs Parlement wil dat de provincie ook in 2015 geen bouwleges heft. Dit jaar is dat voor het eerst het geval.

Noodlijdende bouwsector:
In een statencommissie zei VVD-statenlid Clemens Meerts dat het nog steeds nodig is om op deze manier de noodlijdende bouwsector te steunen. Het afzien van provinciale bouwleges voor dit jaar kon rekenen op bijna unanieme steun van het Limburgs Parlement.Ook nu bestaat er veel sympathie voor verlenging van de regeling. Maar een aantal partijen zou het liefste eerst inzicht willen hebben in het effect van de vrijstelling tot nu toe.

Onvoldoende cijfers:
Meerts erkent dat er onvoldoende cijfers beschikbaar zijn. Maar volgens hem is de reden dat de provincie veel te laat richtbaarheid heeft gegeven aan de vrijstelling van leges. Desondanks is hij ervan overtuigd dat de maatregel effect heeft.De VVD komt in de Statenvergadering van volgende maand met een voorstel om ook in 2015 geen bouwleges te heffen. Dat scheelt de provincie ongeveer 400 duizend euro aan inkomsten.

Beluister hier het interview met Clemens Meerts op L1 Radio:

 

Scroll naar boven