VVD blij met volledige benutting startbaan Maastricht Aachen Airport

Fractievoorzitter Joost van den Akker was te gast bij het L1 programma ‘Avondgasten’ om te praten over het besluit van de Minister van Infrastructuur en Waterstaat, Cora van Nieuwenhuizen (VVD), dat het mogelijk maakt om de volledige startbaan van Maastricht Aachen Airport te benutten. Hij denkt dat het besluit goed is. “Als de uitstoot van fijnstof niet binnen de limieten zou blijven, zou de minister niet instemmen met het gebruik van de volledige startbaan”, aldus van den Akker. Hij voegt eraan toe: “Een vliegtuig kan nu volgeladen naar Amerika vliegen. Er kan dus efficiënter gevlogen worden.”

Bekijk hieronder het fragment!

Update: inmiddels is bekend geworden dat de vliegtuigmaatschappij Emirates vanaf februari ook zal vliegen vanaf Maastricht Aachen Airport met uiteindelijk 7 vluchten in de week. (Vrachtvlieger Emirates strijkt neer op Maastricht Airport – https://www.1limburg.nl/vrachtvlieger-emirates-strijkt-neer-op-maastricht-airport via 1limburg)

Scroll naar boven