VVD: alsnog intercity Sittard-Heerlen-Aken dit jaar

De Limburgse VVD is verontrust over het bericht dat vanaf december a.s. de rechtstreekse treinverbinding Heerlen-Aken geschrapt wordt. In schriftelijke vragen aan het provinciebestuur stelt zij of het alsnog mogelijk is dit jaar een rechtstreekse (diesel) intercity tussen Sittard/Heerlen en Aken te laten rijden. VVD-fractievoorzitter Joost van den Akker: “In plaats van op een echte sneltreinverbinding, lijkt deze ontwikkeling eerder op een omgekeerde processie van Echternach*: 3 stappen achteruit, 2 stappen vooruit. Vanuit Heerlen moet je in Herzogenrath overstappen om in Aken te komen;  reizigers vanuit Sittard of Maastricht zelfs twee keer, op een afstand van nog geen 40 km!”
Zie het bericht op 1Limburg, in Dagblad De Limburger en het  interview op L1Radio.

*Eerst is de Avantislijn op de lange baan geschoven (in 2011 verwachtte men dat deze in 2018 zou rijden). Ten tweede werd de Intercity Heerlen-Aken geschrapt. Onlangs versoberde ASEAG de busverbinding met Vaals en ten derde is er de onzekerheid of de nieuwe OV-concessie (met rechtstreekse verbinding Maastricht-Aken) wel in december 2016 in gaat.

Scroll naar boven