Buurtaalonderwijs van groot belang

Veel Nederlanders verzetten zich tegen het plan van de minister van Onderwijs om het Duitse onderwijs op het MBO te beperken of eventueel af te schaffen. Vooral in steden in het Duits-Nederlandse grensgebied hebben hier problemen mee, een ding is zeker: Het plan verslechtert kansen op werk voor jongeren.

Joost van den Akker, fractievoorzitter van de VVD Limburg, is tegen de plannen van de minister van Onderwijs:

“Duitsland is onze belangrijkste bondgenoot en de belangrijkste handelspartner van Nederland. Het zijn deze grensprovincies en hun bewoners die moeten werken over de grenzen, omdat hier niet voldoende banen zijn, is het nodig dat zij de taal leren.”

“Daarom mobiliseert de politiek zich tegen de plannen om het onderwijs Duits beperken. In de provincie Limburg, moet de Duitse taal worden onderwezen, in de toekomst ook op alle basisscholen” aldus Joost van den Akker. “In het jaar 2014 wordt er € 500.000 ter beschikking gesteld ter ondersteuning van projecten voor buurtaalonderwijs.”

klik hier om het radio-interview te downloaden en te  beluisteren.

Scroll naar boven