VVD fractie maakt zich zorgen over Pyrazool-vervuiling in Maaswater.

De VVD fractie in het Limburgs Parlement heeft met grote zorg kennis genomen van de ontwikkelingen rondom de vervuiling van het Maaswater met de chemische stof  Pyrazool.

Op 4 augustus 2015 maken DSM en Chemelot tijdens een persconferentie bekend dat: ‘Het water in de Maas is vervuild geraakt met een chemisch stof (Pyrazool) doordat de zuiveringsinstallatie op industriecomplex Chemelot in Geleen niet werkte’. Dit zou zijn gebeurd op 9 juli 2015, bijna een maand voordat DSM en Chemelot hierover publiekelijk informeren!

Vier dagen later, op 8 augustus 2015, deelt gedeputeerde Prevoo via zijn Twitteraccount mee: “Gezamenlijke aanpak heeft effect! Geen Pyrazool-vervuiling meer in Maaswater”. Naar aanleiding van de hierboven beschreven berichtgeving heeft Statenlid Erik Koppe een aantal vragen over de stand van zaken betreffende Pyrazool en de vervuiling van het Maaswater.

 

Scroll naar boven