Minder doden in het verkeer is vooral een kwestie van gedrag

Anton Kirkels, lid van Provinciale Staten namens de VVD en tevens verbonden aan het Raadhuis Advies voor Mobiliteit in Helmond vindt dat maatregelen voor beter verkeersgedrag en de handhaving daarvan een taak van gemeenten moet zijn. Dit schrijft hij in een opiniestuk in het Eindhovens Dagblad (link). 

Volgens dhr. Kirkels valt er veel te winnen op het gebied van gedragsverandering, waarbij de oplossing ligt bij gemeenten: “Breng de handhavingsbevoegdheid over naar daar waar het gebeurt, het lokale. Daar komen dan de betere inrichting van het gebied (straat, fietspad, etc.) en handhaving bij elkaar.”

De oproep van dhr. Kirkels bleef niet onopgemerkt in Den Haag. De Minister van van Infrastructuur en Waterstaat, Cora van Nieuwenhuizen, roept onderhandelaars voor de nieuwe gemeentebesturen op om verkeersveiligheid prioriteit te geven.

U kunt het gehele opiniestuk teruglezen op de website van het Eindhovens Dagblad.

Scroll naar boven