VVD pleit voor lastenverlichting

VVD-fractievoorzitter Joost van den Akker roept premier Rutte op voor de Statenverkiezingen 2015 de kabinetsplannen voor lastenverlichting concreet te maken, bijvoorbeeld door de lasten op arbeid, inkomen en consumptie (accijnzen) te verlagen. Hij deed dat vanochtend op L1 Radio bij een discussie over het basisinkomen. De landelijke VVD kondigde dit jaar meermaals lastenverlichting op arbeid aan.

De VVD’er gaf aan weinig te zien in een basisinkomen voor iedereen, aangezien het funest is voor de arbeidsproductiviteit, de concurrentiekracht en het vestigingsklimaat. Een basisinkomen zou dan juist een aanzuigende werking hebben op migranten uit Oost-Europa. Daarbij gaf Van den Akker aan dat Europa de migratieregels ook voor EU-burgers moet aanscherpen, aangezien de huidige migratiestromen een grote druk op de samenleving zetten. In Duitsland en Engeland loopt daar het migratiedebat hoog over op. Zo stelde de Britse premier Cameron onlangs voor om de termijn om als EU-migrant aanspraak te maken op sociale uitkeringen te verhogen naar vier jaar en dat EU-burgers terug moeten naar het land van herkomst indien zij niet binnen een half jaar werk vinden.

Luister de discussie in L1 De Stemming hier terug.

 

Scroll naar boven