Heb je een vraag
voor onze fractie?

Stuur een e-mail naar
fractie@vvdlimburg.nl

VVD wil in gesprek over Atlas van gemeenten

In het voorjaar van dit jaar verscheen de Atlas van gemeenten van onderzoeksbureau Atlas Research. De ‘Atlas’ geeft inzicht in de 50 grootste gemeenten van Nederland op aspecten zoals bevolking, sociaaleconomische positie, woonaantrekkelijkheid en groen in de omgeving.De Limburgse steden staan afgeslagen in de achterhoede op de lijst en dit maakt dat Limburgse steden als onaantrekkelijk uit de bus komen. Maar deze zomer werd Limburg weer volop bezocht door toeristen en was er in het Heuvelland geen hotelbed of staplaats op een camping meer te krijgen. Statenlid Jacques Michel Bloi: ”Hoezo onaantrekkelijk? In hoeverre is dit onderzoek serieus te nemen als er geen rekening wordt gehouden met de grensligging van onze provincie?” Michel Bloi vervolgt: ”Tel de groene omgeving van de Eifel en de Ardennen mee, of de werkgelegenheid net over de grens in Aken, Mönchengladbach of Hasselt en de Limburgse gemeenten schieten op de lijst van Atlas van gemeenten omhoog.”De VVD heeft daarom in de commissie Economie en Samenleving van 8 september jl. het verzoek ingediend om met het onderzoeksbureau in gesprek te gaan over de resultaten. Hierop heeft het college bij monde van gedeputeerde Elianne Demollin-Schneiders toegezegd contact te zoeken met het onderzoeksbureau en er begin 2024 bij de Provinciale Staten op terug te komen.

Scroll naar boven